nasza kadra

aktorzy, muzycy, wokaliści

nasza kadra

Marlena Brzezińska-Stawicka. aktor scen muzycznych o specjalności piosenkarskiej, pedagog, filolog, polonistka.

Certyfikowany trener wokalny i terapeuta głosu, wykładowca emisji, higieny i patologii głosu na wyższych uczelniach pedagogicznych i artystycznych. Dyrektor artystyczny Szkoły Wokalno-Aktorskiej Fama. Laureatka “Szansy na sukces” z 1996 roku. Przez kilka lat współpracowała z Telewizją Polską. Kierownik grup wokalnych, działających na terenie Konina. Autorka i reżyser takich spektakli jak “Wspomnienie z Metra”, “Dzwonnik z Notre Damme”, “U progów jazzu”, “Betlejemska Dobranocka”, “Noc przed Bożym Narodzeniem”.

Autorka performance’ów “Lotnisko”, “Musicalowa Pozytywka”, “W kobiecie drzemie Tygrysica”, “W miasteczku cud”. Reżyser koncertów: “Pokolenie JP II”, “Bo miłość nie umiera”, “Niepodległa – niepokorna”, “Smoleńsk, czyli pieśń o dokładnie zaplanowanym dniu, który nigdy się nie zdarzył”.
W swojej pracy łączy najnowsze techniki nauczania śpiewu rozrywkowego z metodami klasycznymi, stosując elementy jogi i ćwiczeń relaksacyjnych.

Paulina Sobiś. aktor scen muzycznych, teatralny i dubbingowy.

Urodziła się w 1994 roku, pochodzi z Konina. W 2018 roku ukończyła Akademię Sztuk Teatralnych im. S. Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Aktorskim. Swoją przygodę ze sceną rozpoczęła w rodzinnym mieście, ucząc się śpiewu u Marleny Brzezińskiej i tańca w zespole ”RYTMIX”. Występowała w Teatrze Bemowo w Warszawie, Teatrze Brett w Wiedniu, Teatrze im. Stefana Żeromskiego w Kielcach, Teatrze Żydowskim w Krakowie. W jej dorobku znajdują się również role w spektaklach Teatru Telewizji (“Ekspedycja”, reż. Wojciech Adamczyk, “Dołęga-Mostowicz. Kiedy zamykam oczy”, reż. Marek Bukowski). Pracuje także w dubbingu. Użyczyła swojego głosu m.in. głównej postaci Kelly w serialu “Szczypta magii” w reż. Miriam Aleksandrowicz, Mirze w serialu Netfliksa “Ciemny kryształ” w reż. Małgorzaty Lalowskiej, w filmie “Czarna Pantera” w reż. Waldemara Modestowicza, w grze Apex Legends w reż. Miriam Aleksandrowicz – postać Wattson. 

W 2019 roku otrzymała Nagrodę Dyrektora Gdańskiego Archipelagu Kultury dla najlepszej aktorki za rolę w przedstawieniu “Podejdź bliżej” w reż. Moniki Czajkowskiej na XXI Ogólnopolskim Festiwalu Sztuk Autorskich i Adaptacji “Windowisko” w Gdańsku. Premiara tego spektaklu miała miejsce zimą 2019 r. w Instytucie im. J. Grotowskiego we Wrocławiu. Wzięła również udział w XX Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Pamiętajmy o Osieckiej, podczas którego otrzymała Wyróżnienie (2019r.). Jesienią 2019 roku miała miejsce premiera koncertu Muzyka zespołu ABBA Orkiestrowo, w reż. Wojciecha Zielińskiego, w którym jest solistką.

Patryk Czerniejewski. aktor telewizyjny, teatralny i dubbingowy.

Urodził się w 1993 roku, koninianin. W 2017 roku ukończył Akademię Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie na Wydziale Aktorskim. Występuje na scenie warszawskiego Teatru Komedia, na swoim koncie ma również spektakle w Teatrze Dramatycznym w Warszawie. Często pojawia się przed obiektywem kamery, zagrał w takich filmach, jak “Kurier” Władysława Pasikowskiego i “Bad Boy” Patryka Vegi, a na srebrnym ekranie mogliśmy go zapamiętać z takich produkcji jak: “Na dobre i na złe”, “Komisarz Alex”, “Diagnoza”, “O mnie się nie martw”, “Lekarze”.
Jego dorobek dubbingowy jest równie pokaźny. “Jumanji”, “Wiedźmin”, “Pokemon: Detektyw Pikachu” czy “Kapitan Marvel” to tylko niektóre filmy, w których mogliśmy usłyszeć jego głos. Łączy aktorstwo ze sportem oraz żyłką do przedsiębiorczości. Jest zawodnikiem Reprezentacji Artystów Polskich w piłkę nożną oraz twórcą platformy ze szkoleniami online “Chcę Zostać”.

Krzysztof Miętkiewicz. wokalista, multiinstrumentalista, pedagog wokalny.

Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, Frontman zespołu rockowego KERS, uczestnik spektaklu UAM Dla 100-latka, laureat wielu konkursów oraz festiwali wokalnych w tym najbardziej prestiżowe: podwójny finalista Festiwalu piosenki Polskiej w Luboniu, finalista konkursów wokalnych m.in. w Sieradzu, Warszawie, Krakowie, Gdyni, Kaliszu, Koninie, Poznaniu i wielu innych.

Uczestnik wielu przeglądów chóralnych z dorobkiem medalowym włącznie z zagranicy tj. Amsterdam, Wiedeń i Praga. Twórca oraz kompozytor własnych utworów. Aktualnie nauczyciel i pedagog wokalny ukierunkowany w tematyce rockowej.

Ewa Kuznowicz. muzyk, multiinstrumentalista, pedagog, teolog, terapeuta.

Przez wielokierunkowe wykształcenie posiada elastyczność pracowania z młodymi, przyszłymi artystami. Jej kreatywność jest niesztampowa co dodatkowo pobudza do rozwoju każdego, który się z nią spotka. Potrafi dostrzec dobro w każdym momencie i dołożyć wszelkich starań żeby się pomnażyło. Jendym słowem: Człowiek ukierunkowany na Człowieka. W wolnych chwilach… praktycznie ich nie ma bo zapełnia je pomocą innym lub dalszym kształceniem się. Ceni sobie szczerość i pracowitość.

Przez kilka lat śpiewała w chórze Camerata. Uczestniczyła w wielu przeglądach chóralnych z dorobkiem medalowym w Polsce i zagranicą. Swoje doświadczenie wykorzystała w pracy z dziećmi, to właśnie z jej inicjatywy powstał dziecięcy chór „Aristo”, który był laureatem wielu konkusów oraz zespół „Incognito”, który w swoim składzie zrzeszał uczniów i nauczycieli. Organizatorka koncertów charytatywnych oraz akcji pomocowych na terenie miasta Konina.